Pasowania na Ucznia 2022

Czcionka:
A- A A+
      Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klas pierwszych rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki, zaprezentowały wiedzę i umiejętności, które zdobyły w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie uczniów wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Martę Habrat. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, a nienagannym zachowaniem i wzorową nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie uczniom pamiątkowych dyplomów. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów klas pierwszych. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona społeczności szkolnej, aby każde z nich mogło poczuć się prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy wielu sukcesów na nowej drodze edukacji oraz przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

<< Poprzedni wpis Następny wpis >>