XVIII PKPiPP – pieśnią i poezją czcimy Dzień Niepodległości

Varia
Czcionka:
A- A A+
      Dnia 10 listopada bieżącego roku w RCKP odbył się, organizowany tradycyjnie przez Szkołę Podstawową nr 8 w Krośnie, Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Od lat ma on również rangę imprezy towarzyszącej miejskim obchodom rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obecnie jest to jego XVIII edycja. Mimo upływu czasu wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży krośnieńskich oraz okolicznych szkół podstawowych. Ponadto w roku 2019 zyskał rangę konkursu powiatowego i od trzech lat umieszcza się go na kuratoryjnej liście zawodów i konkursów, które są wpisywane na świadectwie ukończenia szkoły jako szczególne osiągnięcia ucznia brane pod uwagę w procesie rekrutacji.
W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: pan Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna oraz rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół, których uczniowie prezentowali swoje recytatorskie i wokalne talenty.
O godzinie 11.11, zgodnie z zapowiedzią konferansjera konkursu – pani Joanny Oryszczak, w sali widowiskowej RCKP wybrzmiał hymn narodowy – Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany wspólnie przez uczestników konkursu oraz widownię. W ten sposób wszyscy włączyliśmy się do organizowanej przez MEiN akcji „Szkoła do hymnu”.
W szranki stanęli recytatorzy, soliści oraz zespoły, które powitała pani dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 8 w Krośnie – Marta Habrat. Uczestnicy tegorocznej edycji prezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom artystyczny.
W jury zasiedli: pani Justyna Czekańska – nauczyciel polonista Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, pani Anna Jakubik – instruktor edukacji kulturalnej w RCKP oraz pan Grzegorz Tomkowicz – kierownik sekcji przedmiotów artystycznych Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie.
A oto młodzi artyści nagrodzeni przez jury:
• w kategorii „recytacja”:
I miejsce – Jagoda Staroń (SP 8),
– II miejsce – Aleksandra Polak (SP 6),
– III miejsce – Gabriela Wacek (SP 14),
– wyróżnienia – Michał Przewoźnik (SP 10), Anna Niemiec (Niebieska 21 Niepubliczna SP);
• w kategorii „solista”:
– I miejsce – Liliana Lonc-Kapłon (SP 10),
– II miejsce – Kinga Wójcik (SP Łężany),
– III miejsce – Maja Zygmunt (SP 6),
– wyróżnienia – Nicola Ciupa (SP Żarnowiec), Maja Kasprzyk (SP 7), Marzena Nowak (SOSW);
• w kategorii „chór”:
I miejsce – Varia (SP 8).
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.
<< Poprzedni wpis Następny wpis >>