Klasy 4a i 4b w Pieninach

Sicarios bang bang
Czcionka:
A- A A+
       W dniach 11-12 maja uczniowie klasy 4a i 4b uczestniczyli w wyciecze w Pieniny. Z Krosna wyjechaliśmy w godzinach porannych, na miejsce dotarliśmy około 11.00. Pierwszym punktem był spacer koroną zapory ziemnej na Dunajcu i zwiedzanie zamku w Niedzicy. Warto wspomnieć, że zamek ten stanowi jeden z najcenniejszych znajdujących się w Polsce zabytków obronnych. Następnie przepłynęliśmy statkiem do Czorsztyna, zwiedzaliśmy ruiny zamku z których roztacza się piękna panorama na zalew Czorsztyński. Bardzo fascynujący okazał się ostatni punkt naszego programu, a mianowicie tajemnicza Góra Wdżar. Wejście na szczyt po stromych metalowych schodach i pomostach opłaciło się, Na szczycie czekały nas przepiękne widoki. Po krótkim odpoczynku, zeszliśmy i udaliśmy się do hotelu na obiadokolację.
W drugim dniu wycieczki po śniadaniu, pojechaliśmy do Jaworek gdzie wędrowaliśmy Wąwozem Homole (uważanym za jeden z najpiękniejszych wąwozów w Polsce). Następnie po zapoznaniu się z historią Szczawnicy wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na szczyt Palenica. Tam też oprócz podziwiania pięknych widoków na Tatry mieliśmy okazję do skorzystania ze zjeżdżalni grawitacyjnej (była to ogromna atrakcja dla uczestników).
Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Wróciliśmy uśmiechnięci, ale także bardzo zmęczeni. Nie powstrzymało nas to jednak przed planowaniem kolejnej wyprawy w przyszłym roku szkolnym.

 
<< Poprzedni wpis Następny wpis >>