Piszcie! Piszcie nadal…

Janek
Czcionka:
A- A A+
      Tak finał Krośnieńskiego Konkursu Literackiej Twórczości Młodzieży podsumował dr Mariusz Kalandyk – przewodniczący jury, polonista i poeta.
W dniu 6 czerwca br. w Czytelni Głównej KBP odbył się uroczysty finał Krośnieńskiego Konkursu Literackiej Twórczości Młodzieży zrealizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna i Starosty Powiatu Krośnieńskiego. Jego celem było propagowanie wśród młodzieży zainteresowania czytelnictwem i literaturą; promowanie literackiej wrażliwości i wyobraźni oraz pogłębionego odbioru poezji i prozy; wspieranie i kreowanie talentów literackich oraz zachęcenie młodzieży do podejmowania prób literackich i dzielenia się swoją twórczością.
Jury oceniło 106 prac, nadesłanych przez uczniów z 29 szkół z terenu województwa podkarpackiego i wybrało laureatów konkursu w dwóch kategoriach wiekowych; odrębnie dla utworów poetyckich i prozatorskich.
Wśród laureatów konkursu znalazł się również uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Krośnie – Jan Szyndlar (klasa 6 b), który w kategorii PROZA otrzymał II nagrodę za opowiadanie „Figurka pradziadka”.
Serdecznie gratulujemy Jankowi tak spektakularnego sukcesu i, parafrazując słowa pana Kalandyka, radzimy : „Pisz! Pisz nadal…”

 
<< Poprzedni wpis Następny wpis >>