Festiwal Czystego Powietrza

Podczas zajęć profilaktycznych
Czcionka:
A- A A+
      W ramach realizacji projektu „Ekopracownia” 22 września odbył się w naszej szkole „Festiwal Czystego Powietrza”. O godzinie 9.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie naszego święta, na którym Pani Dyrektor Marta Habrat przywitała zaproszonych gości. Na spotkanie przybyli Prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki, Pani Marlena Gierucka Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu a także prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Pan Adam Skiba oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Krosna Pani Małgorzata Bocianowska. Po powitaniu gości i przemówieniu Pani Dyrektor, rozdano nagrody dla zwycięzców w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Moja Ziemia, mój dom” oraz Szkolnym Konkursie Ekologicznym „Odnawialne źródła energii”. Jednym z głównych punktów programu było uroczyste otwarcie przez przybyłych gości nowej ekopracowni OZE. Mnóstwo radości i wiedzy w trochę innym wydaniu dostarczyły uczniom pokazy chemiczne przygotowane przez Grupę Chemików – Chemical World z Krakowa. Ostatnim punktem programu był happening przygotowany przez wszystkie klasy pod kierunkiem swoich wychowawców. Każda klasa poprzez różne formy, także artystyczne wyraziła swoją dbałość o czyste powietrze. Końcowym punktem happeningu był krótki przemarsz klas w najbliższym otoczeniu naszej szkoły.
<< Poprzedni wpis