Jesteśmy w czołówce!

Czcionka:
A- A A+

      Znamy już rezultaty  tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. I jak zwykle uczniowie Ósemki nie zawiedli naszych oczekiwań! Z ogromną radością pragniemy poinformować, iż uzyskali oni wspaniałe wyniki, będące efektem wspólnej, systematycznej i konsekwentnej pracy młodzieży, nauczycieli oraz rodziców, które świadczą o ich wysokim poziomie wiedzy i umiejętności.

Szczegóły zamieszczamy w tabeli, w której zestawiono również informacje dotyczące zdawalności w kraju, województwie oraz powiecie.

 

Średnie wyniki z egzaminu ósmoklasisty w procentach

przedmiot

SP 8

kraj

w. podkarpackie

powiat Krosno

język polski

80%

64%

63%

72%

matematyka

67%

52%

54%

55%

język angielski

75%

66%

67%

70%

 

Średnie wyniki z egzaminu ósmoklasisty w staninach

przedmiot

SP 8

kraj

w. podkarpackie

powiat Krosno

język polski

9

6

5

7

matematyka

7

5

6

6

język angielski

7

5

5

6

 

Skala staninowa określa pozycję, jaką zajmują uczniowie na tle wyników osiągniętych przez całą populację zdających. Wyróżnia ona 9 przedziałów wyników od 1 do 9, przy czym w staninie 9 (najwyższym) znajduje się tylko kilka procent najwyższych wyników w Polsce. Nasi ósmoklasiści uzyskali po raz kolejny średnio z wszystkich egzaminów stanin 8 – bardzo wysoki, zaś z języka polskiego znaleźli się w najwyższym staninie 9!

 

Drodzy Absolwenci, serdecznie gratulujemy świetnego wyniku egzaminu. Jest on dla nas wszystkich powodem do dumy i wielkiej radości.  Życzymy Wam dalszych sukcesów i powodzenia w trwającej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych!

Serdeczne gratulacje składamy również rodzicom i wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do tego wysokiego w skali kraju rezultatu. Dla nas, jako szkoły, to powód do dumy i najlepszy dowód na to, iż zmierzamy w dobrym kierunku.

<< Poprzedni wpis