
W dniach od 26 do 30 maja klasy IIIa i IIIb z naszej szkoły uczestniczyły w Zielonej Szkole w Krynicy-Zdroju. Program wyjazdu był bardzo bogaty i urozmaicony, a każdy dzień przynosił nowe wrażenia, przygody i odkrycia.
Dzień 1 – Ciężkowice i Skamieniałe Miasto
Pierwszym przystankiem w drodze do Krynicy-Zdroju były Ciężkowice. Tam dzieci zwiedzały rezerwat przyrody „Skamieniałe Miasto”, znane z niezwykłych formacji skalnych przypominających postacie i przedmioty. Trasa była animowana – uczniowie rozwiązywali rebusy, brali udział w grach terenowych i słuchali legend związanych z tym miejscem. Zabawa i nauka szły w parze!
Dzień 2 – Krynica-Zdrój i atrakcje miasta
Drugiego dnia odbyła się wycieczka z przewodnikiem po Krynicy-Zdroju. Uczniowie spacerowali po słynnym deptaku, odwiedzili pijalnię wód mineralnych i degustowali różne smaki wód leczniczych. Następnie wjechali na wieżę widokową w Słotwiny Arena, skąd rozciągał się piękny widok na okoliczne góry. W drodze powrotnej grupa odwiedziła Górę Parkową, gdzie dodatkową atrakcją były zjeżdżalnie i zjazdy pontonowe.
Dzień 3 – Wyprawa górska do Wierchomli Małej
Trzeci dzień upłynął pod znakiem górskiej przygody. Pogoda dopisała – było słonecznie i ciepło. Uczniowie wędrowali z przewodnikiem górskim do schroniska pod Bacówką w Wierchomli Małej. Po drodze mogli podziwiać malownicze krajobrazy i zdobywać wiedzę o przyrodzie Beskidu Sądeckiego.
Dzień 4 – Muszyna – kultura i przyroda
Czwartego dnia dzieci odwiedziły Muszynę. Zwiedziły piękną cerkiew prawosławną pod wezwaniem św. Ambrożego, a następnie spędziły czas w Parku Zmysłów oraz Ogrodzie Biblijnym. Mimo przelotnego deszczu humory dopisywały, a kolorowe pamiątki sprawiły dzieciom dużo radości.
Dzień 5 – Pasieka i średniowieczne przygody w Starej Baśni
W drodze powrotnej do Krosna uczniowie zatrzymali się w Pasiece „Barć”, gdzie wzięli udział w warsztatach pszczelarskich i poznali sekrety życia pszczół. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie grodu „Stara Baśń” w Grybowie. Dzieci uczestniczyły tam w animacjach, poznawały bajkowe legendy, rozwiązywały zagadki i bawiły się w średniowieczne zabawy, a na koniec odbył się turniej rycerski.
Uczniowie dzielnie znieśli rozstanie z rodzicami – obyło się bez łez i tęsknoty. Byli zdyscyplinowani, zorganizowani, a jednocześnie bardzo aktywni i radośni. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach, wykazywali się dużym zaangażowaniem i świetnie się integrowali. Na szczególne wyróżnienie zasługuje również pyszne jedzenie serwowane w ośrodku – dzieci miały doskonałe apetyty i z radością zasiadały do każdego posiłku. Zielona Szkoła była niezapomnianym przeżyciem, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.






















































































