Biała szkoła w Rymanowie Zdroju

Data publikacji: 13.02.2008

4 lutego uczniowie klas I wraz z wychowawczyniami: p. Marzeną Pietrasz i p. Danutą Barabasz wyjechali do Rymanowa Zdroju na trwającą pięć dni „Białą szkołę”. Była to w wielu przypadkach pierwsza, tak długa rozłąka z rodzicami. Celem wyjazdu była integracja grupy, akceptacja siebie i kształtowanie tolerancji względem innych.

Ponad 5-dniowy pobyt poza domem pozwolił sprawdzić stopień samodzielności dziecka w różnych sytuacjach, zwłaszcza podczas wykonywania podstawowych, codziennych czynności. Metody pracy z uczniem podczas pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych były niezwykle atrakcyjne. Dzieci czuły się odpowiedzialne za to, co robią, nabywały umiejętności współdziałania w grupie.

Niestety pogoda nie sprzyjała zbyt częstym spacerom i zajęciom na świeżym powietrzu. Najatrakcyjniejszą formą zajęć świetlicowych były konkursy, quizy, zabawy, gry i tańce integracyjne. Niesłychanym przeżyciem był bal przebierańców, czy konkurs śmiesznych fryzur.

Dzieci wróciły do domów stęsknione, ale pełne radości i nowych doświadczeń. W następnym roku postaramy się też powtórzyć wyjazd, ale już w inne miejsce.