Warszawa 2016

Opublikowano: wtorek, 24.05.2016
Autor: p. J. Teśniarz

W dniach 12–13 maja klasy: VI a i VI b pod opieką pań wychowawczyń (R. Gancarz, J. Teśniarz) i p. B. Szwed uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Celem było poznanie historii, a także najważniejszych miejsc stolicy. Pierwszego dnia szóstoklasiści mieli okazję zaspokoić swoje naukowe zainteresowania w Centrum Nauki Kopernik.

Następnie w Muzeum Powstania Warszawskiego dowiedzieli się o tragicznych losach Warszawy i jej mieszkańców. Ostatnim punktem było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Następny dzień rozpoczął się od wjazdu na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, by z zapartym tchem podziwiać panoramę stolicy. Następne w planie było zwiedzanie Zamku Królewskiego i spacer po Starówce. I wreszcie prawdziwa gratka: zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza! Chwilę wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku stanowił spacer po Łazienkach Królewskich, a przy uczestnicy wycieczki mieli okazję na zapoznanie się z bogatą historią tego miejsca. Na koniec – zwiedzanie Sejmu, ważnego miejsca, w którym ważą się losy kraju.

Mimo napiętego harmonogramu i trudów podróży humory dopisywały uczniom oraz opiekunom. Nasi szóstoklasiści dali piękne świadectwo dobrego wychowania i godnie zachowywali się w miejscach publicznych. Zebrali wiele pochwał od p. pilota PTTK, przewodników i p. kierowców. Dziękujemy!