„Nutki”, „Słoneczni” i „Żaczki” obchodzą Narodowe Święto Niepodległości

Ośmioro dzieci stoi pod białą tablicą z plakatem „Polskie Symbole Narodowe”. Dzieci ubrane są w biało-granatowe stroje i biało-czerwone kotyliony. Dziewczynka stojąca po środku trzyma flagę polski
Czcionka:
A- A A+

W dniu 10 listopada bieżącego roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji najstarsze grupy przedszkolne: „Nutki”, „Słoneczni” i „Żaczki” odświętnie ubrane z biało- czerwonymi kotylionami zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy pamiętając o zachowaniu należytej postawy. Każda grupa prezentowała wiersze oraz piosenki o tematyce ojczystej. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków” .

<< Poprzedni wpis Następny wpis >>