Pani dentystka w grupie „Żaczków”

Do zdjęcia pozują dzieci w maseczkach na twarzy. Niższe dzieci siedzą w pierwszym rzędzie razem z panią dentystką, wyższe stoją za nimi. Dziewczynki w pierwszym rzędzie trzymają plansze w kształcie zębów oraz książeczkę pt. „Kicia Kocia”. Za dziećmi widnieje tablica szkolna z przyczepionymi pomocami dydaktycznymi i kalendarzem.
Czcionka:
A- A A+

    W dniu 19 marca w grupie „Żaczków” gościliśmy panią dentystkę – mamę Zuzi. Celem wizyty było zapoznanie się z zawodem dentysty, pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych.
Pani stomatolog pokazała dzieciom różne modele szczęk oraz rekwizytów, które wykorzystuje w swojej pracy, zwracając przy tym uwagę jak prawidłowo szczotkować zęby. Przedszkolaki miały do wykonania również zadania sprawdzające ich wiedzę na temat zdrowego stylu życia – musiały przyporządkować zdrowe i szkodliwe dla zdrowia produkty do odpowiednich plansz. Każde z dzieci, z niewielką pomocą pani doktor, miało możliwość samodzielnego zaplombowania zęba. Na zakończenie dzieci przy użyciu szczoteczek miały wyczyścić zęby na kartce papieru – nie było to proste zadanie, gdyż „zabrudzenia” miały kilka warstw i ciężko było je wyszczotkować. Pani doktor zwróciła przy tym uwagę, jak ważne jest dokładne i regularne czyszczenie zębów. Na zakończenie zajęć dzieci dostały drobne upominki. Serdecznie dziękujemy pani Ani za poświęcony czas i przygotowanie tak ciekawych zajęć.

<< Poprzedni wpis Następny wpis >>